Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας η Νίκη Λευκάδας

Μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας η Νίκη Λευκάδας

0

nikilefkadas

Μόνη στην κορυφή του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών και… επίσημα η Νίκη Λευκάδας-Επικράτησε άνετα με 85-68 του ΠΑΣ Γιάννινα στον εξ αναβολής αγώνα

Την δέκατη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε πριν από λίγο η Νίκη που επικράτησε στη Λευκάδα με 85-68 του ΠΑΣ Γιάννινα και παρέμεινε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών.

Η ομάδα της Ηπείρου δυσκόλεψε τους γηπεδούχους μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, καθώς στη συνέχεια πήραν διαφορά ασφαλείας και στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν και αρκετές παίκτριες του πάγκου. Στα τρία τελευταία λεπτά μπήκαν στο παρκέ μέσα σε αποθέωση η κορασίδα Λογοθέτη και παγκορασίδα Μπάρκα που είναι το νέο αίμα της ομάδας του όμορφου νησιού.

Δεκάλεπτα: 19-16, 38-27, 66-46, 85-68
Διαιτητές: Τζαμάκου-Μπίσιος
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας-Βαφειάς): Χαιριστανίδου 22(1), Αργυρού, Τζίμπο 3(1), Κανταρά 13(1), Μπαλλά 8, Ψυχογιού 10(2), Μοσχοπούλου 16(1), Καββαδία 1, Κρητικού 12(4), Μπάρκα, Λογοθέτη.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 19(2), Θωμά 17(3), Σαρηγιαννίδου 8(1), Μεντεσίδου 3, Γιοπίτσα 5(1), Παπαδοπούλου 12, Παπαδιά 4, Βαλάκου.