Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Πέρασε και από τις Σέρρες η Νίκη 48-72

Πέρασε και από τις Σέρρες η Νίκη 48-72

0

nikilefkadas

Αν και δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι, στην επανάληψη διόρθωσε τα κακώς κείμενα και πήρε δια περιπάτου ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα, συνεχίζοντας αήττητη την πορεία της προς την Α1.

Στο πρώτο δεκάλεπτο δεν μπήκε με μυαλό η ομάδα του Νίκου Δουβίτσα, με αποτέλεσμα να είναι πίσω στο σκορ με 13-7. Μέχρι το ημίχρονο, βελτίωσαν την άμυνα οι φιλοξενούμενοι και κατάφεραν να περάσουν μπροστά.

Στην επανάληψη, η άμυνα της Νίκης, ήταν πολύ καλή και σε συνδυασμό με τα ελεύθερα σουτ που βρήκαν στόχο το παιχνίδι άνοιξε και ταυτόχρονα ανέβαινε και η διαφορά υπέρ της ομάδας της Λευκάδας, που σκόραραν σχεδόν όλες οι παίχτριες.

Δεκάλεπτα: 13-7, 28-30, 38-51, 48-72
Διαιτητές: Πετανίδου-Τριανταφυλλίδης
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 8, Ανδρεάδη, Τόγα, Μπακιρτζίδου 8, Τζιαμπάζη 6(1), Χωλοπούλου Ν. 10(1), Πρόικου 10(1), Γκλεζάκη 6, Στεφανίδου.
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας-Βαφειάς): Χαιριστανίδου 9, Αργυρού, Τζίμπο 9(3), Κανταρά 11(2), Μπαλλά 4, Ψυχογιού 7(1), Κρητικού 18(6), Μπάρκα, Μοσχοπούλου 7(1), Λογοθέτη 3(1), Σταματέλου 2.
– See more at: lefkadasportnews.gr