Αρχική Άλλες ειδήσεις Διαφορα Ανακοίνωση υποψηφιών Κοινοτικών Συμβούλων με την Δημοτική Παράταξη «Αλλάζουμε Πορεία»

Ανακοίνωση υποψηφιών Κοινοτικών Συμβούλων με την Δημοτική Παράταξη «Αλλάζουμε Πορεία»

 

Υποψήφιος Δήμαρχος 

Σολδάτος Θεόδωρος του Φωτίου

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ 

Δημοτική Κοινότητα ΛΕΥΚΑΔΑΣ 

  1. Αργυρός Πέτρος του Δημητρίου, Φοιτητής Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής, ΤΕΙ Πρέβεζας – Καλαθοσφαιριστής «Δόξας Λευκάδας».
  2. Βασιλείου Θεοδώρα του Ευαγγέλου, Ιδιωτική Υπάλληλος σε εταιρία σκαφών
  3. Βατικιώτης Ιωάννης του Σταύρου, Ελεύθερος Επαγγελματίας
  4. Βλάχος Χαράλαμπος (Μπάμπης) του Βασιλείου, Μαθηματικός, πρ. Δ/ντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
  5. Ζέρη Ειρήνη του Αθανασίου, Ιδιωτική Υπάλληλος
  6. Κόγκα Αναστασία του Αθανασίου, Κομμώτρια, Εκπαιδεύτρια Κομμωτικής Δημοσίου ΙΕΚ Λευκάδας
  7. Κοσμάς Λάμπρος του Οδυσσέα, Ψυχολόγος
  8. Μεσσήνη Κατωπόδη Παρασκευή (Τσοτσοφόλια) του Φωτίου, Επιχειρηματίας
  9. Τσιάβου Γρηγορία του Βαγγέλη, Τεχνικός φαρμάκων & καλλυντικών – Αισθητικός

Τοπική Κοινότητα ΒΛΥΧΟΥ 

  1. Διακογιάννη Μοσχία (Μόσχα) του Κωνσταντίνου, Εκπαιδευτικός – π. Διευθύντρια Δημοτικού Σχολείου Νυδριού
  2. Καββαδάς Παναγιώτης του Πέτρου, Αλιέας
  3. Σολδάτος Σπυρίδων (Νικάκης) του Νικολάου, Συνταξιούχος Ναυτικός
  4. Σούνδιας Ιωάννης του Κωνσταντίνου, Καθηγητής Γυμναστής
  5. Φωτεινού Σοφία του Κυπριανού, Ιδιωτική Υπάλληλος

Τοπική Κοινότητα ΚΑΛΑΜΟΥ

  1. Γραψοπούλου Παναγιώτα του Θεοφάνη, Ιδιωτική Υπάλληλος
  2. Κανδηλιώτης Ηρακλής  του  Πάνου, Συνταξιούχος Ναυτικός
  3. Κράλη Όλγα του Δημητρίου, Ιδιωτική Υπάλληλος
  4. Μπαρμπούτσης Δημήτριος του Ανδρέα , Αγρότης
  5. Μπουλιέρη Θεώνη του Νικολάου, Συνταξιούχος
  6. Νταλάκα Χρυσούλα του Θεοδώρου, Δασκάλα
  7. Τριτσαρώλης Νικόλαος Μιχαήλ του Γερασίμου, Συνταξιούχος

Τοπική Κοινότητα ΚΑΡΥΩΤΩΝ

  1. Βουκελάτου Ευτυχία του Χαράλαμπου, Ιδιωτική Υπάλληλος
  2. Γεωργάκης Ιωάννης του Σπυρίδωνος, Ελεύθερος Επαγγελματίας
  3. Ζαβιτσάνος Δημήτριος του Παναγιώτη, Νοσηλευτής
  4. Θειακού Νεκταρία του Κωνσταντίνου, Ιδιωτική Υπάλληλος
  5. Ρομποτής Ιωάννης Μιχαήλ του Νικόλαου, Επιχειρηματίας

Τοπική Κοινότητα ΛΑΖΑΡΑΤΩΝ

 

  1. Γεωργάκη Μαρία του Περικλή, Ιδιωτική Υπάλληλος
  2. Γεωργάκης Θεοφάνης του Θεοφύλακτου, Ξυλουργός
  3. Λάζαρη Πανωραία του Αριστοτέλη, Ιδιωτική Υπάλληλος
  4. Λάζαρης Νικόλαος του Δημοσθένη, Πυροσβέστης
  5. Σκιαδαρέσης Βασίλειος του Κωνσταντίνου, Οδηγός ΚΤΕΛ

 

Τοπική Κοινότητα ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

Γαζή Έλλη του Ιωάννη, Βρεφονηπιοκόμος

  1. Γαζής Βασίλειος του Μιχαήλ, Αγρότης
  2. Κονιδάρη Αικατερίνη του Θεοδώρου, Οικιακά
  3. Κονιδάρης Σπυρίδων του Κωνσταντίνου, Ελεύθερος Επαγγελματίας
  4. Μήτσουρας Σπυρίδων του Επαμεινώνδα, Ελεύθερος Επαγγελματίας

Τοπική Κοινότητα ΝΥΔΡΙΟΥ

Βερυκίου Ιωάννα του Χρήστου, Φοιτήτρια Τουριστικών Επαγγελμάτων

  1. Γαζής Διονύσιος (Τζάρας) του Βησσαρίωνα, Επιχειρηματίας Πρόεδρος Ομοσπονδίας Ενοικιαζομένων Καταλυμάτων Ν. Λευκάδας
  2. Γαζής Παναγιώτης του Κωνσταντίνου, Επιχειρηματίας
  3. Θερμού Γεωργία (Γωγώ) του Ιωάννη, Δασκάλα
  4. Καββαδάς Ιωάννης (Ίκαρος) του Σωτηρίου, Επιχειρηματίας
  5. Λογοθέτη Χρυσούλα του Σπυρανδρέα, Ιδιωτική Υπάλληλος
  6. Μανωλίτσης Γεώργιος (Ντούζος) του Σπυρίδωνα, Επιχειρηματίας

 Τοπική Κοινότητα ΣΥΒΡΟΥ

Αργυρός Ευάγγελος του Νικολάου, Φοιτητής, Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, (ΕΚΠΑ).

  1. Καράς Σπυρίδωνα (Καραμποΐκης) του Ιωάννη, Ιδιωτικός Υπάλληλος
  2. Προκόπη Δήμητρα του Άγγελου, Οικιακά
  3. Σολδάτου Βερυκίου (Καλογιάννου) Σταμάτα του Ελευθερίου, Ιδιωτικός Υπάλληλος
  4. Σολδάτος Θεολόγος του Λάμπρου, Ελεύθερος Επαγγελματίας
  5. Σολδάτος Σπυρίδων του Γεωργίου, Ελεύθερος Επαγγελματίας