Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Την τρίτη θέση κατέκτησε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα η Εθνική Ομάδα Taekwon-Do ITF...

Την τρίτη θέση κατέκτησε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα η Εθνική Ομάδα Taekwon-Do ITF Εφήβων / Νεανίδων

0

Η Εθνική Ομάδα Taekwon-Do ITF Εφήβων / Νεανίδων κατέκτησε την τρίτη θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, το οποίο και έλαβε χώρα από τις 19/08 έως τις 27/08 στο Μινσκ της Λευκορωσίας.

Οι έλληνες αθλητές με 4 Χρυσά, 7 Ασημένια και 19 Χάλκινα μετάλλια ολοκλήρωσαν τους αγώνες τους τερματίζοντας πίσω από τη Βόρεια Κορέα και τη Ρωσία με αποτελέσματα που εντυπωσίασαν την Παγκόσμια Κοινότητα του Taekwon-Do ITF.

Οι αθλητές, έφηβοι και νεάνιδες, πλαισιωμένοι και από Βετεράνους ταξίδεψαν στο Μινσκ της Λευκορωσίας συνοδευόμενοι από πολυμελή διοικητική ομάδα της Αθλητικής Ομοσπονδίας Taekwon-do Ελλάδος και ανέβασαν την Ελληνική σημαία στο ψηλότερο σημείο, που έως τώρα έχει φτάσει σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Προηγούμενο άρθροΕνημερωτικό Σημείωμα για την κατολίσθηση στην παραλία «Ναυάγιο» στην Ζάκυνθο