Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Απίστευτος αγώνας! Νίκη Λευκάδας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 109-106 μετά από 6 παρατάσεις!

0

Αδιαμφισβήτητα ο αγώνας της δεκαετίας έγινε σήμερα στο Κλειστό της Λευκάδας… Η ομάδα μας επικράτησε με σκορ 109-106 της Δάφνης Αγίου Δημητρίου μετά από έξι παρατάσεις.

Ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο δε στάθηκε ικανό να σταματήσει τις παίκτριες του Νίκου Δουβίτσα, οι οποίες στο δεύτερο ημίχρονο με απίστευτη ενέργεια και πάθος ανέτρεψαν το -22 και έφεραν το ματς στην παράταση. Οι δύο ομάδες πάλεψαν με νύχια και με δόντια, δεν άφησαν τίποτε στην τύχη και έπαιξαν συνολικά 70 αγωνιστικά λεπτά, μέχρι τελικά η Νίκη να πάρει το ροζ φύλλο στην έκτη παράταση.

Τα δεκάλεπτα: 7-29, 19-40, 46-56, 62-62

Σκορ παρατάσεων: 71-71, 77-77, 82-82, 96-96, 102-102, 109-106

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Τελίδου 22 (1), Τσινέκε 30 (1), Γουάιτιντ 29, Τσαμπούρη 3 (1), Ντάναμ 12, Όστρια 13, Τσέρου, Μπάρκα Α., Κοντογεώργου

Δάφνη Αγίου Δημητρίου (Μπουμπούς): Γιαννέλη, Βλάνη 3 (1), Αλεξανδρή 10, Μανώλη 4(1), Καλαμπάκου 21 (3), Γιαμπάνη 4, Ντίντρικ 20 (2), Πατεράκη 12, Μούλη 20, Ροσέλ 12

Προηγούμενο άρθρο12 πολυτελείς βίλες, γήπεδα γκολφ και ποδοσφαίρου, μαρίνα -Τι προβλέπει το σχέδιο Ριμπολόβλεφ για το Σκορπιό
Επόμενο άρθρο«CodeGirls» – Διαδραστικό πρόγραμμα προγραμματισμού για κορίτσια 10-16 ετών