Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Τα νέα του Τηλυκράτη Α.Σ.

Τα νέα του Τηλυκράτη Α.Σ.

0

Στην κορυφή ο Τηλυκράτης Λευκάδας.

Με δύο γκολ που πέτυχε στις… καθυστερήσεις του αγώνα, ο Τηλυκράτης Λευκάδας πήρε μεγάλη νίκη με 2-0 κόντρα στον Απόλλωνα Πάργας και, πλέον, καμαρώνει μόνος πρώτος στην κορυφή του 5ου ομίλου. Το μεγαλύτερο μέρος της συνάντησης χαρακτηρίζεται από τη μετριότητα, όμως το φινάλε ήταν «όλα τα λεφτά». Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Δομάζος ήταν αυτός που σκόραρε βάζοντας μπροστά τους γηπεδούχους. Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κούτσικος σφράγισε την επικράτηση της νησιώτικης ομάδας. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αρώνης (ΣΔ Κέρκυρας).
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Θερμός, Κατσιμπήρης, Σχίζας (85’ Μάντζανος), Καταγής, Παππάς (04’ λ. τρ. Χριστοδούλου), Σιαπέρας, Δομάζος, Κτενάς, Θεράπος, Γραμματικόπουλος, Κολόκας (37’ Κούτσικος)
ΑΠΟΛΛΩΝ: Μπάμπης, Αηδόνης, Κολοκούρας, Γεράκης, Γιάννος, Βάσος, Χρήστου, Μαυραγγελίδης (83’ Μάρκος), Μώκος, Καραχάλιος (40’ Λουκούμης), Γαλόνης (70’ Λιάλιος).