Δεν άντεξε η Δόξα

0

Έχασε η Δόξα στη 4η παράταση !

ΔΟΞΑ – ΟΦΗ 113-119

Σε ένα ματς ακατάλληλο για καρδιακούς η ομάδα της Δόξας ηττήθηκε με 113-119 από την ομάδα του Ηρακλείου στην τέταρτη παράταση!!! ( κανονική διάρκεια 73-73, Α’ παράταση 82-82, Β’ παράταση 89-89, Γ’ παράταση 102-102, Δ’ παράταση 113-119). Η ομάδα μας βρισκόταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με μικρό προβάδισμα μέχρι την 4η περίοδο. Οι παίκτες του κ. Βουρνά έπαιξαν και πάλι καλή άμυνα ενώ είχαν και καλά ποσοστά στην επίθεση. Ο κόσμος που βρέθηκε στο κλειστό βοήθησε την ομάδα σε δύσκολα σημεία του παιχνιδιού και έσπρωξε τους παίκτες παρά την μεγάλη κούραση να κάνουν το κάτι παραπάνω, ενώ στο τέλος παρά την ήττα οι παίκτες και ο προπονητής χειροκροτήθηκαν για την πολύ μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν.

Η ομάδα είχε την ευκαιρία να πάρει την νίκη στο τέλος της δεύτερης αλλά και της τρίτης παράτασης καθώς ο Στράτος Παπαδόπουλος που έκανε καλό παιχνίδι αστόχησε σε δυο ελεύθερες βολές με το σκορ 89-89 ενώ έμεναν 2΄΄, και ο Μητσάκης που έκανε σπουδαία εμφάνιση αστόχησε σε μια ελεύθερη βολή που κέρδισε κάνοντας μπάσιμο και ισοφαρίζοντας  το σκορ σε 102-102!!!

Στην τέταρτη  παράταση η ομάδα μας πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις αλλά τα 4 εύστοχα  τρίποντα που πέτυχαν οι Ηρακλειώτες  δεν μας άφησαν περιθώρια…

*Επόμενο παιχνίδι ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

Δόξα Λ. – ΟΦΗ 113 – 119

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης – Νανούρης.

Τα δεκάλεπτα: 25-20, 39-37, 52-50, 73-73 , 82-82 (Α’ παράταση), 89-89 (Β’ παράταση), 102-102 (Γ’ παράταση), 113-119

ΔΟΞΑ (Βουρνάς): Μητσάκης 31 (4), Σκούφης 7, Δ. Παπαδόπουλος 11, Βαγενάς 19 (1), Δουβίτσας, Μπουρδάνος 14 (2), Γιαννουκάκης 9 (1), Στρ. Παπαδόπουλος 7, Λυμπάρης 15, Κατωπόδης.

ΟΦΗ (Βλάχος): Μπάρδας 20 (2), Ματενίδης 7 (1), Ξενάκης 10 (1), Τσακιρίδης 27 (3), Καραδολάμης 12 (2), Παναγάκης 8 (1), Ψάλτου 3 (1), Μπαλάφας 21, Σουφλιάς 9, Μούρτος 2.