Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Ελπίδες/Οδυσσέας VS Πανλευκάδιος: Βίντεο και φωτογραφίες

Ελπίδες/Οδυσσέας VS Πανλευκάδιος: Βίντεο και φωτογραφίες

0
elpides-panlefkadios7

Δείτε φωτογραφίες και βίντεο του Μάριου Γαζή.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Θεράπο που πέτυχε χατ-τρικ και μία ασίστ, ο Πανλευκάδιος ήταν ο μεγάλος νικητής του Λευκαδίτικου τοπικού ντέρμπι απέναντι στις Ελπίδες/Οδυσσέας σε ένα παιχνίδι που δεν παίχτηκε ωραίο ποδόσφαιρο, ενώ οι θεατές γέμισαν το γήπεδο του Νυδριού.

Οι φιλοξενούμενοι του κ. Κατηφόρη ήταν αυτοί που με τον Αργυρό στο 24΄ πήραν κεφάλι στο παιχνίδι κια μάλιστα λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 48΄ λεπτό ο Θεράπος έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του, με την εικόνα των δύο ομάδων να μην δείχνει ότι θα έχουμε τέτοιο φινάλε.

Οι παίχτες του κ. Κονιδάρη, που μέχρι εκείνη την ώρα δεν είχαν απειλήσει, μπήκαν στο παιχνίδι με κεφαλιά του Χρυσοβιτσάνου στο 73΄ λεπτό και ισοφάρισαν με ατομική προσπάθεια του ίδιου παίχτη δέκα λεπτά αργότερα.

Εκεί που όλα έδειχναν πως δεν θα έχουμε νικητή, ο Θεράπος με δύο δικά του γκολ στο 90΄ και στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Το 3-2 έγινε με καταπηκτική εκτέλεση φάουλ και το άλλο με δύσκολο κοντινό πλασέ με εξουδετερομένο τον Σκιαδά.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με 9 παίχτες λόγω αποβολής του Σέρβου με απευθείας κόκκινη στην φάση των πανηγυρισμών της ισοφάρισης και του Δασκαλάκη στο φάουλ που πέρασε μπροστά ο Πανλευκάδιος.

Αξίζει να αναφέρουμε πως η διαιτησία του κ. Ρούσου δεν τα πήγε καλά και ειδικά στο τέλος έχασε τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Ρούσος Γ. – Βοηθοί: Κων/νού Η., Φραγκούλης Π.

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ(Κατηφόρης): Τρανουλίδης, Παππάς, Γουριώτης, Καλογερής, Μπαλή, Τσελάι, Καταγής Λ., Καταγής Γ.(90΄ Γεωργάκης), Κούσης(93΄ Πετούσης), Θεράπος, Αργυρός(63΄ Φέτσης).
ΕΛΠΙΔΕΣ/ΟΔΥΣΣΕΑΣ(Κονιδάρης): Σκιαδάς, Βρακατσέλης(77΄ Βερύκιος), Θειακός(25΄ Καλογερής), Βρεττός, Δασκαλάκης, Σέρβος, Γαζής Γ.(68΄ Χρυσοβιτσάνος), Κτενάς, Φλούδας, Ορφανός, Γαζής Στρ.