Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Διάκριση για τον ΑΣΛ Φίλανδρο σε Θεσσαλονίκη και Καστοριά

Διάκριση για τον ΑΣΛ Φίλανδρο σε Θεσσαλονίκη και Καστοριά

0
Screenshot 1 copy copy

Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης και Καστοριά Urban Trail

Στον ένατο Μαραθώνιο της Θεσσαλονίκης την 06/04/2014 βρέθηκε ο Φίλανδρος μαζί με άλλους 14000 δρομείς περίπου. Πιο συγκεκριμμένα στον αγώνα των 5χλμ την τρίτη θέση στην γενική κατάταξη γυναικών κατέλαβε η Γεωργία Μάλαμα με χρόνο 19’20” ενώ στον ίδιο χρόνο τερμάτισε και ο Νίκος Φράγκος. Στον Αγώνα των 10χλμ πρώτος της αποστολής ο Σπύρος Ανυφαντής ενώ ακολούθησε ο Παναγιώτης Κοντογιώργης και η Κατερίνα Σούνδια. Τέλος στον αγώνα του Μαραθωνίου ο Γιώργος Διγενής έκανε την πρώτη του εμφάνιση με χρόνο λίγο πάνω από τις 4 ώρες (4:01’53”). Να του ευχηθούμε καλή αρχή και υγιής τερματισμούς.

Στην Καστοριά την 22/03/2014 βρέθηκε ο ΑΣΛ Φίλανδρος για τον αγώνα βουνού Urban Trail. Στον αγώνα συμμετείχαν 5 αθλητές του συλλόγου σε σύνολο 93. Τρίτος γενικής κατάταξης αναδείχθηκε ο Πέτρος Τυρολόγος με χρόνο 2:51’48”. Οι υπόλοιποι δρομείς της αποστολής ήταν ο Βασίλειος Μαμασούλας, Ανδρέας Αραβανής, Χαρίλαος Σάντας και Βασίλειος Κακονάς.

Screenshot 3

Προηγούμενο άρθροΕπιτυχίες για την Λευκάδα στην Β Φάση Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων