Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Δύο χρυσά κατέκτησε η Κορίνα Πολίτη στους Βαλκανικούς Ε/Ν.

Δύο χρυσά κατέκτησε η Κορίνα Πολίτη στους Βαλκανικούς Ε/Ν.

0
korina-politi

Συνεχίζονται οι επιτυχίες για το χρυσό κορίτσι από τη Λευκάδα.

Με 24′ 71 η Κορίνα Πολίτη ήταν πρώτη στα 200 μ. στους Βαλκανικούς Eφήβων/Nεανίδων που πραγματοποιήθηκε στην πόλη των  Σερρών με τη συμμετοχή αθλητών από 12 χώρες της Ενωσης, ενώ πρώτη ήταν και στη σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Η 19χρονη αθλήτρια έτρεξε κοντά στο ατομικό της ρεκόρ 24.65 στον αγώνα των 200μ.

Το χρυσό κορίτσι από τη Λευκάδα που ανήκει στο σύλλογο της ΕΚΑ Ιωαννίνων έκλεισε με το καλύτερο τρόπο τον πρώτο γύρο των μεγάλων πρωταθλημάτων και τώρα ετοιμάζεται για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών στις 20 Ιουλίου.

Η ελληνική ομάδα  κατέκτησε την πρώτη θέση στη βαθμολογία τόσο στους Έφηβους, όσο και στις Νεάνιδες. Οι Ελληνες αθλητές πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις σε μια διοργάνωση που φιλοξενήθηκε σε μια πόλη, που το έζησε, το στήριξε και απέδειξε πως δικαίως διοργανώνει αγώνες. Με το φινάλε των αγώνων οι αθλητές όλων των χωρών μπήκαν στον αγωνιστικό χώρo, χόρεψαν και διασκέδασαν με την ψυχή τους.