Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Νίκη παραμονής στην Α2

0
2 niki

2 niki

Ακόμα ροζ φύλλο αγώνα για την Λευκάδα.

Πρεμιέρα είχαμε, την Κυριακή 13 Ιανουαρίου για το δεύτερο γύρο της Α2 Μπάσκετ Γυναικών με τους αγώνες της 8ης αγωνιστικής. Στο κλειστό της Καλαμαριάς η Νίκη Λευκάδας αναδείχτηκε νικήτρια με σκορ 68-57 επί του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Τα κορίτσια της Λευκάδας ήταν πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο και ισοπαλία στο δεύτερο, αλλά στο ημίχρονο με τις οδηγίες του Νίκου Δουβίτσα έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους και έτσι έφεραν ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα για την Λευκάδα. Η ομάδα της Λευκάδας με αυτή τη νίκη εξασφάλισε την παραμονής της στην κατηγορία και είναι πρώτη στη βαθμολογία με δεύτερη το Ρύσιο που έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Ο επόμενος αγώνας είναι την Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2013 με τον Απόλλων Πτολεμαΐδας και ώρα 12.00 στο κλειστό γυμναστήριο Λευκάδας.

Aπόλλων Καλαμαριάς – Νίκη Λευκάδας 57-68
Δεκάλεπτα: 15-11, 24-24, 34-52, 57-68
Απόλλων Καλαμαριάς (Ατακτίδης): Καζαντζή Β. 11(1), Θεοδωρίδου 4, Τριανταφυλλίδου 3, Αντωνιάδου, Καζαντζή Στ. 10(1), Καλαντίδου 15, Μανουσαρίδου, Τυφλού 2, Δεληγιάννη, Καζαντζή Σπ. 10, Νότη 2, Κρίκη Γ.
Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Κρητικού 3(1), Αργυρού, Τζίμπο 3, Σαρηγιαννίδου 20(1), Καββαδία 3(1), Ψυχογιού 8(1), Ανυφαντή 1, Γράψα 2, Σταματέλου, Σούνδια 6, Δεληγιάννη 22, Καββαδά.
Κοπή πίτας

Το Δ.Σ. της Νίκης Λευκάδας σας προσκαλεί το Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2013 και ώρα 18.00 στην Κοπή της Πίτας που θα γίνει στο Εμπορικό Κέντρο The City.