Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Σε Αθήνα και Μετέωρα ο Φίλανδρος…

Σε Αθήνα και Μετέωρα ο Φίλανδρος…

0

Σε δύο αγώνες βρέθηκε ο ΑΣΛ Φίλανδρος σε άσφαλτο και βουνό…

Ειδικότερα ο ΑΣΛ Φίλανδρος την Κυριακή 10/11/2019, βρέθηκε στον Αυθεντικό Μαραθώνιο Αθηνών και στους παράλληλους αγώνες με συμμετοχή αθλητών σε τρεις από τους 4 αγώνες. Στον αγώνα του μαραθωνίου έλαβαν μέρος και τερμάτισαν με επιτυχία οι: Στεφανία Λεοντιάδου (πρωταθλήτρια Ελλάδος στον ημιμαραθώνιο) η οποία έλαβε την 4η θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παρ’ όλο τον τραυματισμό που την ταλαιπωρούσε τις τελευταίες  τρεις εβδομάδες με χρόνο 3:05’52”, Κωνσταντίνος Σέρβος (3:49’39”), Χρήστος Σέρβος (4:33’06”), Σπυρίδων Μαραγκός (4:41’47”) και Μαυρέτα Γαζή (5:01’31”) η οποία έλαβε για πρώτη φορά μέρος σε μαραθώνιο. Άλλη μία συμπολίτης μας κατάφερε με την βοήθεια του συλλόγου και την συστηματική προπόνηση να αυξήσει το νούμερο των Λευκαδίων που έχουν ολοκληρώσει τουλάχιστον έναν μαραθώνιο. Συγχαρητήρια.

Στον Αγώνα των 10χλμ η Κωνσταντίνα Σταματέλου τερμάτισε σε χρόνο 42’58” και έλαβε την 2η θέση στην ηλικιακή της κατηγορία. Τερμάτισαν επίσης οι: Χριστίνα Κονδυλάτου (58’59”) και Ιωάννης Κατωπόδης (59’00”).

Στον τελικό αγώνα του πρωταθλήματος περιφερειών RUN Greece η αθλήτρια του συλλόγου Τριανταφυλλιά Σολάκη συμμετείχε στην ομάδα της Δυτικής Ελλάδας (νικήτρια της ηλικιακής της κατηγορίας στα 5χλμ στο RUN Greece Πάτρας με χρόνο 20’20”) και συγκεκριμένα στον αγώνα 3χλμ τον οποίο τερμάτισε σε χρόνο 11’02” και έλαβε την 2η θέση στην ηλικιακή της κατηγορία.

Στον Ορεινό αγώνα  Meteora Trail Run συμμετείχε ο Ιωάννης Φραγκούλης στην Καλαμπάκα, την Κυριακή 27/10/2019. Ο αθλητής ολοκλήρωσε την προσπάθειά του στον αγώνα 23χλμ σε χρόνο 3.25’52”.