Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Β’ Ερασιτεχνική : Αναγέννηση Τσουκαλάδων – ΠΑΣ Παλιάμπελα: 2-0

Β’ Ερασιτεχνική : Αναγέννηση Τσουκαλάδων – ΠΑΣ Παλιάμπελα: 2-0

0

Νικήτρια στο ντέρμπι του Α’ ομίλου  αναδείχτηκε η Αναγέννηση Τσουκαλάδων

(φωτογραφίες -αποτελέσματα -βαθμολογία- επόμενη αγωνιστική)

Μεγάλη νίκη πέτυχε η  Αναγέννηση Τσουκαλάδων απέναντι στον ΠΑΣ Παλιάμπελα  την Κυριακή (28/11), στο γήπεδο  Σφακιωτών ( που είχε μετατραπεί σε “λίμνη” λόγω τη ισχυρής βροχόπτωσης) , στα πλαίσια της 7ης  Αγωνιστικής  του Πρωταθλήματος  της  Β’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας  .

Ήταν  ένας δυνατός  αγώνας με πολλές  φάσεις  και ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες   . Με το γκολ του Χαράλαμπου Κοντογιάννη στο 1ο ημίχρονο ύστερα από εκτέλεση φάουλ και  το εύστοχο  σουτ του  Πάνου Σολδάτου που κατέληξε στα δίχτυα  των Παλιάμπελων  στο 2ο ημίχρονο η ομάδα των Τσουκαλάδων κατέκτησε τη νίκη  με τελικό σκορ  2-0 .

Φυσικά στο τέλος του αγώνα  δεν έλειψαν οι πανηγυρισμοί τόσο από τους  παίκτες  όσο και στον πάγκο της  ομάδας των Τσουκαλάδων αφού παραμένει στην πρώτη  θέση του πίνακα  της βαθμολογικής κατάταξης  και ξεφεύγει με 5 βαθμούς από τον ΠΑΣ Παλιάμπελα και από τον Α.Ο Καρυάς.

Διαιτητής : Π. Φραγκούλης

Βοηθοί: Η. Γκαρτζονίκας , Δ. Ζώτος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ (Νίκος Φούντογλου): Αλέξανδρος Μαχμουντάϊ, Μάριος Τόσκα (88′ Γιάννης Βεργίνης ), Ξενοφών Βεργίνης, Γιάννης Χριστοδούλου, Βασίλης Τούτσης, Θέμης Σπανός, Βασίλης Αρίδας (62′ Αντώνης Λάζαρης), Ιωάννης  Γαζής, Πάνος Σολδάτος(88′ Πάνος Βαγενάς), Χαράλαμπος Κοντογιάννης (70′ Γιώργος Φυτόπουλος), Ιωάννης Βεργίνης.

Αναπλ/κοι: Θωμάς Ντάτσης, Νίκος Ηλιάδης, Πάνος Σάντας, Γ. Καταγής, Χρήστος Σάντας.

ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ (Κωνσταντίνος Ζώτος): Ν.Καραΐσκος, Ν. Κουτσογιώργος , T. Dedi, Ι. Βαρδής, Θ. Φουρλής, Β. Λιότσος, Α. Χασάϊ, Ρ. Μπουσι (75′ Ε. Μπαμπι), Γ. Ρούσσος Μπεκερτζης (Ν. Καπότης) , Σ. Γκουντελης, Γ. Καπότης (81′ Α. Σπερδέα).

Αναπλ/κοι: Α. Βεττας, Α. Νάτσης,, Α. Γκολακου, Δ. Νιάφας, Π. Ντάλας.

Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής

ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ 2-0 ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ
Α.Ο ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥ 0-4 Α.Σ ΝΙΚΟΠΟΛΗ 2020
       ΝΕΟΙ ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΥ 0-3 Α.Ο. ΚΑΡΥΑΣ Α.Σ.
ΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ 3-2 ΠΕΑΣ ΚΑΤΟΥΝΑΣ

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ                  0-3                       Α.Ο ΠΑΛΑΙΡΟΥ