Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Ηττήθηκε η Δόξα εντός έδρας από το Παγκράτι

Ηττήθηκε η Δόξα εντός έδρας από το Παγκράτι

0

DSC_0040-938x535

Ήττα εκτός προγράμματος για τη Δόξα Λευκάδας εντός έδρας από το Παγκράτι και παρότι στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με επιθετική αιχμή τον Κανονίδη (18π) κατάφερε και πήρε διαφορές πάνω από δέκα πόντους, παρόλο αυτά η ομάδα του κ. Καλαμπάκου, βρήκε τις λύσεις στις επανάληψη, πλισίασε πέρασε μπροστά και κράτησε τη διαφορά μέχρι το τέλος, καθώς η Δόξα δεν είχε λύσεις.

Το αρχικό 14-13, με ένα 9-0 σερί έγινε γρήογρα γρηγορα 23-13 στο πρώτο δεκάλεπτο και στη δεύτερη περίοδο η Δόξα αύξησε τη διαφορά, με +15 41-26 στο 18΄, για να κλείσει το ημίχρονο με 44-32.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν περίπου στα μισά στη διεκδίκηση του παιχνιδιού με 49-45 και 52-49 για να κλείσει το δεκάλεπτο με 55-53. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, το Παγκράτι ολοκλήρωσε την αντεπίθεση, πέρασε μπροστά με 61-62 και στη συνέχεια δε κοίταξε πίσω με τη Δόξα να μπη μπορεί να αντιδράσει και έτσι ήρθε το τελικό 67-76.

Δεκάλεπτα: 23-13, 44-32, 55-53, 67-76
Διαιτητές: Γκούμας – Συμητόπουλος – Τζίμα
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Τακιανός): Τραϊανός, Καρύδας 10 (2), Πετρόπουλος 1, Χρυσόπουλος 3 (1), Μανούσος 8, Κανονίδης 20 (1), Κέντζο 16 (1), Πεταλωτής 3. Τσαλδάρης 6 (1).
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 13 (3), Παναγιωτάρας, Παπαδιονυσίου 15 (4), Φακοπουλίδης, Μοτσενίγος, Αντωνάκης 7 (1), Λεκάκης 4, Κουτρούλιας 16 (1), Σαχπατζίδης 9, Μήτσιαλος, Περσίδης, Δενδρινός 12 (1)

Πηγή: lefkadasportnews.gr

Προηγούμενο άρθροΆκρως ανησυχητικό το ποσοστό της παιδικής παχυσαρκίας στα Ιόνια.