Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Σπουδαίο διπλό για τη Νίκη Λευκάδας

Σπουδαίο διπλό για τη Νίκη Λευκάδας

0

niki-anodos

Σπουδαίο διπλό πέτυχε η Νίκη Λευκάδας με 87-68 επί του Άρη Πετρούπολης, παίζοντας τη μεγαλύτερη ώρα του παιχνιδιού ωραίο μπάσκετ. Αυτή ήταν η πέμπτη νίκη της ομάδας της Λευκάδας, που έχει το απόλυτο εκτός έδρας και την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον Παναθηναϊκό (6/12).

Τα κορίτσια του Νίκου Δουβίτσα ξεκίνησαν πολύ συγκεντρωμένα την αναμέτρηση και κατάφεραν να ξεφύγουν από νωρίς στο σκορ και να κλείσουν την περίοδο με 23-9 και είχαν και ανάλογη συνέχεια στην δεύτερη περίοδο, όπου η διαφορά έφτασε και πάνω από τους 20 πόντους(11-32) και 18-38, για να κλείσει το ημίχρονο με 27-45.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχες πίεσαν περισσότερο και προσπάθησαν για την ανατροπή 41-54 στο 28΄, και 43-56 στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως η τέταρτη περίοδο ήταν καταλυτική για τη Νίκη Λευκάδας που επανέφερε τις διαφορές των 20 πόντων για να έχουμε το τελικό 87-68.

– See more at: lefkadasportnews.gr

Προηγούμενο άρθροΣύσκεψη για την πορεία αποκατάστασης των πληγέντων την Δευτέρα 30/11
Επόμενο άρθροOμιλία του Δημάρχου Λευκάδας στην παρουσίαση του βιβλίου του Σπύρου Τζόκα