Αρχική Top Stories Αμβρακικός Βόνιτσας – ΑΟΝ Τηλυκράτης 2014: 2-3

Αμβρακικός Βόνιτσας – ΑΟΝ Τηλυκράτης 2014: 2-3

0

Πρωτάθλημα Υποδομών Κ-14 (πλούσιο φωτορεπορτάζ)Η ομάδα του ΑΟΝ Τηλυκράτη 2014 αγωνίστηκε σήμερα απέναντι   στην ομάδα του Αμβρακικού Βόνιτσας, στο γήπεδο της Παλαίρου . Ήταν ένα παιχνίδι  με πολλές μη τελιωμένες φάσεις, που οδήγησαν τις ομάδες στη γωνία του κόρνερ. Στο πρώτο δεκάλεπτο του 1ου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον  Γαζή κάνοντας το 0-1. Οι  γηπεδούχοι, όμως δεν άργησαν να περάσουν στην αντεπίθεση  με τον  Τζιμπριλ να κάνει το 1-1 και στην αμέσως  επόμενη φάση πήραν το προβάδισμα με τον Καλαντζή να κάνει το  2-1, έτσι έκλεισε και το ημίχρονο. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Τηλυκρατη μπήκε από ότι φάνηκε αποφασιστικά για να γυρίσει το παιχνίδι . Περίπου,  στα μισά του 2ου ημιχρόνου, η ομάδα του Τηλυκράτη  ισοφάρισε στο 2-2  με κεφαλιά του Βεργίνη μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Κατωπόδης και στη συνέχεια ο Αργυρός με ατομική του  προσπάθεια  κατάφερε να σκοράρει και να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του με 2-3.

Προηγούμενο άρθροΓλέντι μέχρι πρωίας στον ετήσιο χορό της Ένωσης Αστυνομικών Υπάλληλων Λευκάδας
Επόμενο άρθροΑποτελέσματα λαχειοφόρου από τον χορό της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Λευκάδας