Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Αναγέννηση Τσουκαλάδων – Αμβρακικός Βόνιτσας: 0-5 (φωτο)

Αναγέννηση Τσουκαλάδων – Αμβρακικός Βόνιτσας: 0-5 (φωτο)

0

Μόνο με το δεξί  δεν μπήκε η χρονιά  για την Αναγέννηση  Τσουκαλάδων αφού μετά και την ήττα τους , το Σάββατο(14/1)  από τον Αμβρακικό  Βόνιτσας στα πλαίσια της 9ης Αγωνιστικής  του Πρωταθλήματος  της Α΄Ερασιτεχνικής  της ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας, παραμένουν στην τελευταία  θέση του πίνακα της βαθμολογικής κατάταξης  και με μηδέν βαθμούς.

Μόλις , στο 1ο λεπτό του αγώνα ο Σολδάτος του Αμβρακικού  άνοιξε  το σκορ για το  0-1 με το σκορ να ανεβαίνει  0-2 ύστερα από αυτογκόλ των γηπεδούχων περίπου στο 15′ λεπτό του αγώνα.

Στην επανάληψη του αγώνα ο Ορφανός περίπου στο 55′ λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ για τον Αμβρακικό στο 0-3 και έγινε το  0-4 στο 70′ λεπτό μετά από  αυτογκόλ και πάλι των γηπεδούχων . Ο Μπούζι έγραψε το 0-5 στο 87′ λεπτό περίπου.

Αύριο , η Αναγέννηση  Τσουκαλάδων θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό Φιλιππιάδας  (Εξ αναβολής -8η Αγωνιστική ) στο γήπεδο  Σφακιωτών.

Διαιτητής: Φίτσας Γ.

Βοηθοί: Ρούσος Ν. – Παναγιώτου Α.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ(Γεωργαλής): Α.Μαχμουντάι, Β.Τσούτσης, Ξ. Βεργίνης., Σολδάτος(76′ Ντάτσης), Α Βεργίνης.(46′ Μπάλτσας), ΤΣακαλης, Κατσαμπίρης, Κεντράι(46′Η.Καπότης), Νάστος, Σκεμπης, Βακουφτσής.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ(Κονιδάρης-Χαντζάρας): Τρανουλίδης, Νταλάρδας, Βασίλας(46′ Βέκιος), Ιασωνίδης(76′ Χαϊδάκης), Μπουρδούβαλης, Βλάχος, Βρεττός, Γ Καταγής., Σολδάτος(58′ Κυριακίδης), Ορφανός(76′ Ιωάννου-Σαρτζής), Καλογερής(58′ Μπούζι).