Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Ο Χαράλαμπος Κοντογεώργης κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία των -85kg, στο...

Ο Χαράλαμπος Κοντογεώργης κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία των -85kg, στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ως αθλητής της Εθνικής Ομάδας Ανδρών TaeKwonDoI.T.F

0

Ένα δικό μας παιδί από τη Λευκάδα, ο Χαράλαμπος Κοντογεώργης, με μακρά ενασχόληση με το άθλημα του TAEKWONDOI.T.F, έχοντας ξεκινήσει τα πρώτα του βήματα στον Α.Σ TaeKwonDo Λευκάδας και στη συνέχεια αθλητής του Α.Γ.Σ Ζωγράφου συμμετείχε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ως αθλητής της Εθνικής Ομάδας Ανδρών TaeKwonDoI.T.F, κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία των -85kg, στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στο Ιεσόλο της Ιταλίας από 18 έως 24 Απριλίου 2023, συμβάλλοντας σημαντικά στην βαθμολογία της Εθνικής μας Ομάδας, η οποία κατέκτησε την 1η θέση στη γενική κατάταξη για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

Προηγούμενο άρθροΤομεακή Οργάνωση Λευκάδας του ΚΚΕ: ΔΤ από την περιοδεία των υποψήφιων βουλευτών του ΚΚΕ στο Μεγανήσι
Επόμενο άρθροΑ.Σ Ελπίδες Λευκάδας: Συγχαρητήρια στον Τηλυκράτη Λευκάδας για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος