Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Ηττήθηκε η Δόξα στο Κερατσίνι (80-52)

Ηττήθηκε η Δόξα στο Κερατσίνι (80-52)

0

faros-lefkada-snd-11-640x427

Tη 7η σερί νίκη του στο πρωτάθλημα ο Φάρος Κερατσινίου και έτσι έκανε το 7 στα 7 παραμένοντας φυσικά πρώτος στη βαθμολογία της Α2.

Οι Κερατσινιώτες δεν άφησαν σε καμία φάση του αγώνα του παίκτες της Δόξας από τη πληγείσα από το σεισμό Λευκάδα να πάρει προβάδισμα. Απο το πρώτο ημίχρονο ήταν συνεχώς μπροστά στο σκόρ (11-0,24-9) και η μόνη στιγμή που έφτασε κοντά η Δόξα ήταν στο 27-20.

Ο Φάρος οπως συνηθίζει πάτησε γκάζι απο το 3ο δεκάλεπτο και μετά και έδωσε χαρακτήρα θριάμβου στη νίκη του με το τελικό σκόρ να διαμορφώνεται στο 80-52. Κορυφαίος και πάλι ο Λιακόπουλος με 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-9, 36-25 (ημίχρονο), 62-39, 80-52.

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Παπαδόπουλος 3(1),  Παπαμακάριος 7(2), Κουντουράς, Καράμπουλας 14, Μπατής 14(4), Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 17(3), Αγγελόπουλος 10(1), Κομποδιέτας, Σκορδίλης 9, Κατούφας 6.

Δόξα Λευκάδας (Τακιανός): Βαγενάς, Γεωργάκης, Κούτρας, Καρύδας 8(2), Πετρόπουλος, Χρυσόπουλος 1, Μανούσος 10, Κανονίδης 20(3), Κέτζο, Πεταλωτής, Τσαλδάρης 13(1).

Πηγή: pireaspiraeus.com