Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Νίκη για τον Οδυσσέα Νυδριού

Νίκη για τον Οδυσσέα Νυδριού

0

Αποφασιστικό βήμα σωτηρίας τρείς στροφές πριν το φινάλε έκανε σήμερα το απόγευμα ο Οδυσσεας Νυδριού με τη σημαντική νίκη που απέσπασε κόντρα στην αξιόμαχη ομάδα του ΠΑΣ Πρέβεζας καθώς επικράτησε 1-0 με το χρυσό γκόλ του Ν.Σεμερτζίδη στο 78 λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ενταση δημιουργήθηκε κατα τη διάρκεια και στο τέλος του αγώνα με τον διατητή Κ.Ρούσο καθώς με τις αποφάσεις του πολλές φορές άφηνε παραπονούμενους τους γηπεδούχους. Στο ημίχρονο του αγώνα δόθηκαν τιμητικές πλακέτες στους ποδοσφαιριστές Κατωπόδη Κώστα, Σκληρό Νίκο, Κονιδάρη Γιώργο, και στο πρώην προπονητή του Οδυσσέα και νυν της Πρέβεζας Θωμά Βασιλειάδη για την περσινή του προσφορά στην άνοδο της ομάδας στο περειφερειακό πρωτάθλημα.Επίσης τιμήθηκαν ο δήμαρχος Ελλομένου Βερύκιος Θοδωρης και η αντιδήμαρχος κα Γαζή Κων/να για την προσφορά τους στο σωματείο του Οδυσσεα.

Κείμενο – φωτογραφίες : Νώντας Οικονόμου – Photo ARt