Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Α.Ο Καρυάς – Αναγέννηση Τσουκαλάδων: 0-5

Α.Ο Καρυάς – Αναγέννηση Τσουκαλάδων: 0-5

0

(φωτογραφίες από τον αγώνα)

Σημαντική νίκη  και την πρώτη θέση στο πίνακα  της βαθμολογικής κατάταξης  κατέκτησε  η Αναγέννηση Τσουκαλάδων  αφού κέρδισε τον Α.Ο Καρυάς  στον  αγώνα  που διεξήχθη την Κυριακή (21/11) στα πλαίσια της  6ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της  Β’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.

Στο 1ο ημίχρονο και περίπου στο 10ο λεπτό ο Βασίλης Αρίδας   άνοιξε το σκορ για την Αναγέννηση Τσουκαλάδων κάνοντας το 0-1 και αργότερα σκόραρε για δεύτερη  φορά  κάνοντας το 0-2.  Λίγο πριν την εκπνοή  του ημιχρόνου  κατάφερε και πάλι να βγει μπροστά  ανατράπηκε  όμως μέσα στην μεγάλη  περιοχή  από τον Σ. Χαλκιόπουλο και κέρδισε πέναλτι (και τραυματισμό που τον οδήγησε στον πάγκο της ομάδας). Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Βασίλης Τούτσης  κάνοντας  το 0-3 για την  Αναγέννηση.

Στην επανάληψη του αγώνα ο Χαράλαμπος  Κοντογιάννης  μετά από ασσίστ του Γιάννη Γαζή  έστειλε  την μπάλα στα δίχτυα  της Καρυάς  κάνοντας το 0-4  .  Στο  70ο λεπτό περίπου ο  Γαζής  πέρασε μπροστά σουτάρωντας προς την εστία του Κατωπόδη  αλλά ο Κατωπόδης απέκρουσε βγήκε όμως από δεξιά ο Χ. Κοντογιάννης και έστειλε  την μπάλα στα  δίχτυα  σκοράροντας για δεύτερη φορά και κάνοντας  το 0-5 για τους Τσουκαλάδες.

Διαιτητής: Δ Χουλιάρας

Βοηθοί: Π. Αναγνωστάκης- Φ. Παππάς

Α.Ο ΚΑΡΥΑΣ (Κυριάκος Παπαδόπουλος) : Βασίλης Κατωπόδης, Α. Πιλαφάς, Μάριος Αργυρός, Χαλκιόπουλος Σ., Σ. Βλάχος, Στέφανος Πιλαφάς, Παναγιώτης Βεργίνης, Ανδρέας Κατωπόδης, Tutu T.(70ο Χ.Μπουρσινός), Σ. Καββαδίας, Ι. Ψαρρός (74ο Κ.Ροδης)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ (Νίκος Φούντογλου): Πάνος Σάντας, Μάριος Τόσκα(76ο Θωμάς. Ντάτσης), Ξενοφών Βεργίνης, Χρήστος Σάντας(20ο Γ.Χριστοδούλου), Βασίλης Τούτσης,Πάνος Κοντογιάννης, Βασίλης Αρίδας(46ο Σ. Καταγής), Πάνος Σολδάτος(76ο Ι. Βεργίνης), Γιάννης Γαζής, Θέμης Σπανός (76ο Αλέξανδρος  Τσαμπασίδης), Χαράλαμπος Κοντογιάννης

ΑΝΠΛΗ/ΚΟΙ: Ν. Κοντογιάννης, Αλεξ. Μαιμουντάι, Γ. Φυτόπουλος, Ν. Ηλιάδης