Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Αναγέννηση Τσουκαλάδων -ΠΑΣ Πρέβεζας : 1-2

Αναγέννηση Τσουκαλάδων -ΠΑΣ Πρέβεζας : 1-2

ΚΎΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΡΈΒΕΖΑΣ – ΛΕΥΚΆΔΑΣ 2021-2022

3Η ΦΑΣΗ

Αποκλείστηκε η Αναγέννηση- Προκρίθηκε ο ΠΑΣ Πρέβεζας

Κατώτερη των περιστάσεων  η διαιτησία

Ο  αγώνας  μεταξύ της Αναγέννησης  Τσουκαλάδων   και του  ΠΑΣ Πρέβεζας  πραγματοποιήθηκε  την Τετάρτη (2/2) , στο γήπεδο  Σφακιωτών , για το κύπελλο  της Ε.Π.Σ.Π –Λ.

Ήταν ένα δυνατό  παιχνίδι ανάμεσα σε δύο  πολύ καλές  ομάδες παρόλο που αγωνίζονται  σε διαφορετική κατηγορία. Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς  και στα πρώτα λεπτά  του αγώνα ο νεοαποκτηθέντας παίκτης των Τσουκαλάδων    Λευτέρης   Λάζαρης κάνοντας το 1-0.  Οι φιλοξενούμενοι όμως  δεν  άργησαν  να φέρουν το ματς στα ίσα με τον Σιδέρη  περίπου στο  15’ λεπτό να κάνει το 1-1 και λίγο πριν το τέλος  του ημιχρόνου  ο Πόποτας έκανε  το 1-2. Οι  παίκτες της Αναγέννησης  στην επανάληψη  μπήκαν  πιο δυναμικά στο παιχνίδι  έχασαν όμως ευκαιρίες  και δεν κατάφεραν να φέρουν το ματς  στα ίσα .

Διαιτητής: Ι.Πάτσης

Βοηθοί: Φ.Παππάς – Κ.Παναγιωτόπουλος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ(Νίκος Φούντογλου): Π.Σάντας, Β.Τσούτσης(81’ Σ. Καταγής), Μ.Τόσκα(86’Ν. Κοντογιάννης),Γιωρ.Χριστοδούλου, Χ.Σάντας(86’ Π.Βαγενάς), Π.Σολδάτος(81’ Ζ. Μπουρδάρας), Ξ.Βεργίνης, Ελ.Λάζαρης, Ι.Γαζής, Ν.Παξινός(45’ Γ. Φυτόπουλος), Χαρ. Κοντογιάννης.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: Α. Μαχμουντάϊ, Δ. Φούντογλου

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ(Αγγ.Μπέκας): Α.Κώτσης, Μ.Ράμμος, Γ.Καραγεώργος, Σ.Κώστας, Β.Τουλκερίδης, Φ.Σιδέρης, Β.Τριάντος, C.Johansen(75’ Ε.Κούτρας, Ε.Στεμπάρη,Ε. Μπαρλαγιάννης, Α.Πόποτας (70’ Χ.Βάλβης).