Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Αποτελέσματα αγώνων Τηλυκράτη και Οδυσσέα Νυδριού

Αποτελέσματα αγώνων Τηλυκράτη και Οδυσσέα Νυδριού

0
442244

442244

Νίκη για τον Τηλυκράτη ήττα για τον Οδυσσέα

Καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού ο Τηλυκράτης Λευκάδας πήρε τη πολύτιμη νίκη με σκορ 1-0 απέναντι στον Οδυσσέα Αναγέννησης Σερρών.

Ο Τηλυκράτης εκτός από το γκολ στο σημερινό παιχνίδι δεν είχε και την τύχη με το μέρος του αφού η μπάλα 3 φορές σταμάτησε στο δοκάρι του Σαμουηλίδη.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

9΄ λεπτό ο Κατσίκης με σουτ το 1-0.

11΄ λεπτό απ’ ευθείας φάουλ του Ιασωνίδη στο δοκάρι.

23΄ λεπτό σουτ του Θανέλα στο οριζόντιο δοκάρι.

75΄ λεπτό σέντρα-σουτ του Νάκου στο οριζόντιο δοκάρι του Σαμουηλίδη.

Διαιτητής ο κ. Μάλαμας με βοηθούς τους Μαυρουδή και Ιασωνίδη (Ανατολικής Αττικής).

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Σταυράκης, Παπανίκου, Ιασωνίδης, Πουταχίδης, Καταγής, Καραγιαννίδης, Θανέλας (86΄ Φέτσης), Νάκος, Κατσίκης (74΄ Αλμπάνης), Συμελίδης (79΄ Κόκκαλης), Ρούσης.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΕΡΡΩΝ: Σαμουηλίδης, Λαμπερνάκης, Δρούζας, Καρυπίδης, Χατζάκος, Δελής, Κόλλινς, Μπάκανος (37΄ Κεφαλάς), Πούπης, Μπλατσέρης (69΄ Ξανθόπουλος), Μπασιούκας.

ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ ΣΑΚΚΟΣ

Δεν τα κατάφερε ο Οδυσσέας Νυδριού να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από τα Τρίκαλα και γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0.

35′ λεπτό ο Κόκκινος εκτελεί κόρνερ, ο Πολύ

ζος Μ. πιάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μπάμπη.

51′ λεπτό σουτ του Ντέτσικα μέσα από την περιοχή η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

52′ λεπτό ο Δήμας βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή των Τρικάλων, αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο και ο Ζαφείρης μπλόκαρε εύκολα.

57′ λεπτό έπειτα από έξοχη ατομική προσπάθεια του Κόκκινου, ο οποίος μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Μπάμπη για το 1-0.

59΄ λεπτό ο Καλογέρης βγάζει τη σέντρα, ο Γαζής έπιασε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα σύρριζα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.

69′ λεπτό ο Κόκκινος, με απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ το 2-0, και διπλασιάζει παράλληλα και τα προσωπικά του τέρματα.

78΄ λεπτό σουτ του Κωτούλα με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

85′ λεπτό ο Πολύζος Α. σούταρε έξω από τη μεγάλη περιοχή , στέλνοντας την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Μπάμπη.

Διαιτητής ο κ. Βαλιώτης με βοηθούς τους Παπαδημητρίου και Καραμπούλας (Λάρισας).

ΤΡΙΚΑΛΑ: Ζαφείρης, Δ. Τεντολούρης, Παπαγιαννόπουλος, Γούτσιος, Ανδρέου,(42′ Χριστοδούλου), Μ. Πολύζος, Κόκκινος, Τσάτσος,(70′ Απ. Πολύζος), Πολυζόπουλος, Απ. Τεντολούρης, Μπελεβέτης(55′ Κωτούλας).

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ: Μπάμπης, Σκαμνέλος,(80′ Ψαρόπουλος), Βακατσέλης,(75′ Φράγκος), Χ. Δήμας, Κτενάς, Μηνάς, Ματούλας, Μ. Δήμας,(67′ Ν. Γαζής), Σ. Γαζής, Ντέτσικας, Καλογέρης.

Προηγούμενο άρθροMeγάλες προσφορές στο κατάστημα “Katsenos”