Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Νίκησε ο Οδυσσέας Νυδριού τον Εθνικό Φιλιππιάδας

Νίκησε ο Οδυσσέας Νυδριού τον Εθνικό Φιλιππιάδας

0
odysseas

odysseas

Αποτελέσματα και βαθμολογία 10ης Αγωνιστικής.

Την δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Εθνικός Φιλιππιάδας σήμερα από τον Οδυσσέα Νυδριού με 2-1. Ο Εθνικός ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και σίγουρα δικαιούνταν την νίκη.

Οι ΄΄κυανόλευκοι΄΄ στο σημερινό παιχνίδι είχαν ένα χαμένο πέναλτι με τον Μπούρμπο, ένα δοκάρι, ενώ ο διαιτητής του παιχνιδιού κ. Διώτης στην φάση του πέναλτι όπου ο Μακρής σαν τελευταίος παίχτης ανέτρεψε τον Ναυρόζογλου δεν έδειξε την κόκκινη κάρτα, δεν έδειξε την δεύτερη κίτρινη κάρτα σε χέρι-φάουλ του Παϊκόπουλου, ενώ ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Κολιάκη ως οφσάιντ από τον πρώτο βοηθό κ. Μπουκουβάλα. Από την άλλη πλευρά ο Οδυσσέας Νυδριού κατάφερε στις 3 ευκαιρίες που δημιούργησε όλο το παιχνίδι να πετύχει δυο γκολ και να φύγει από την Φιλιππιάδα με την πολύτιμη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

7΄ λεπτό σέντρα Δημεσπύρα και ο Βουλομένος με πλασέ από κοντά το 0-1.

23΄ λεπτό σέντρα Μούτα και ο Γιάτσε με κεφαλιά το 1-1.

30΄ λεπτό απ’ ευθείας φάουλ Μούτα άουτ.

32΄ λεπτό ανατροπή Ναυρόζογλου από τον Μακρή και ο κ. Διώτης δείχνει το σημείο του πέναλτι και την κίτρινη κάρτα αντί για κόκκινη στον αμυντικό του Οδυσσέα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπούρμπος στέλνοντας την μπάλα άουτ.

34΄ λεπτό σουτ του Γιάτσε από καλή θέση άουτ.

42΄ λεπτό ακυρώνεται κανονικό γκολ του Κολιάκη ως οφσάιντ από τον πρώτο βοηθό Μπουκουβάλα.

49΄ λεπτό σουτ του Κολιάκη από το ύψος του πέναλτι πάνω στον Πάππο.

56΄ λεπτό απ’ ευθείας φάουλ του Μούτα στο οριζόντιο δοκάρι.

57΄ λεπτό πάσα του Κονιδάρη στον Δημεσπύρα και ο τελευταίος με πλασέ το 1-2.

70΄ λεπτό ο Θεοδωρίδης μόνος του απέναντι από τον Μπαντή πλάσαρε αλλά ο τερματοφύλακας του Εθνικού απέκρουσε με τα πόδια.

73΄ λεπτό σέντρα Μούτα κεφαλιά Μπόμπορη μπλόκαρε ο Πάππος.

82΄ λεπτό σέντρα Ναυρόζογλου κεφαλιά του Μπόμπορη μπλόκαρε ο Πάππος.

85΄ λεπτό ατομική προσπάθεια και σουτ του Λέντζου άουτ.

90΄ λεπτό σέντρα Μούτα κεφαλιά του Μπόμπορη από τν μικρή περιοχή άουτ.

Διαιτητής:Διώτης (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί:Μπουκουβάλας-Σπυριδόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)

Κίτρινες:Παϊκόπουλος, Μακρής, Τσακανίκας, Μούτας, Κλάπης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΑΝΝΟΣ):Μπάντης, Μούτας, Μπούρμπος, Ρούμπος (17΄ Ναυρόζογλου), Πάνος, Λέντζος, Γιάτσε, Κόλλινς (58΄ Μπόμπορης), Κολιάκης, Τσακανίκας (84΄ Φλώρος), Θεοδώρου.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ):Πάππος, Κλάπης, Θεοδωρίδης, Φλούδας (77΄ Ξένος), Παϊκόπουλος, Κωστακιώτης, Μακρής(35΄ Ψαρόπουλος), Παπακωνσταντίνου, Βουλομένος (90΄ Κοντοπρίας), Κονιδάρης, Δημεσπύρα.

Δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα στο prevezasports

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

11. Αναγέννηση Περιβολίου 3

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 13/01/2013 – 15:00)

ΑΟ Τρίκαλα-Εθνικός Φιλιππιάδας
Άρης Αιτωλικού-Όλυμπος Κέρκυρας
ΑΕ Καραϊσκάκης-ΑΕ Μεσολογγίου
Κεραυνός Θεσπρωτικού-ΑΟ Φιλοθέης
Αναγέννηση Περιβολίου-ΑΣ Μετέωρα
Ρεπό: Οδυσσέας Νυδρίου

Στις 9/1, στις 3:00 το μεσημέρι, θα πραγματοποιηθεί και το παιχνίδι του Οδυσσέα με τη Φιλοθέη Άρτας που είχε αναβληθεί λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου εξαιτίας έντονης βροχόπτωσης στο Νυδρί.

Προηγούμενο άρθροΤο Αρχιτεκτονικό Γραφείο του Κώστα Γράψα στο 11ο Συμπόσιο του ΙΚΥ