Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Ήττα στις καθυστερήσεις για τον Τηλυκράτη Λευκάδας

Ήττα στις καθυστερήσεις για τον Τηλυκράτη Λευκάδας

0
866493

866493

Επιτέλους νίκη αναφώνησαν στην Κρανούλα. Η ομάδα του Ανέστη Ζώη επικράτησε του Τηλυκράτη Λευκάδας με 1-0 παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Μάλιστα το γκολ ήρθε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο πρώτο ημίχρονο παίχτηκε ωραίο ποδόσφαιρο, με τη μπάλα να πηγαίνει πολύ γρήγορα από τη μία στην άλλη περιοχή και με τις δύο ομάδες να χάνουν αρκετές «χλιαρές» ευκαιρίες.

Στην επανάληψη, έπεσε ο ρυθμός του αγώνα με τον Τηλυκράτη να έχει προσανατολισμούς για το «Χ» και την Κρανούλα να ψάχνει τη νίκη.

Τελικά η λύτρωση για την ομάδα του Ανέστη Ζώη ήρθε στο 93΄, όταν ο Κάκαβος εκτέλεσε φάουλ από αριστερά ο Γαϊδαρτζής πήρε τη κεφαλιά, λίγο έξω από τη μικρή περιοχή, και ψηλοκρεμαστά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας έτσι τους τρεις βαθμούς, αλλά και ψυχολογική τόνωση στην Κρανούλα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 4΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παππά, άουτ.

Στο 10΄ μακρινό σουτ του Κατσίκη, ο Βασιλειάδης εκτός θέσης, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 15΄ οι Καραγιαννίδης και Πουταχίδης συνδυάστηκαν ωραία, σουτ του τελευταίου άουτ.

Στο 27΄ σέντρα σουτ του Παππά, δεν πρόλαβε την προβολή ο Γαϊδαρτζής.

Στο 40΄ εκτελεί κόρνερ ο Παπανίκου, ο Θανέλας την κεφαλιά, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι.

Στο 63΄ ο Καραγιαννίδης σουτάρει, ο Βασιλειάδης βρίσκεται εκτός εστίας και η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

Στο 75΄ ο Γήτας εκτελεί κόρνερ, ο Παππάς σουτάρει και η μπάλα δίπλα απ’ το δοκάρι.

Στο 88΄ σουτ του Νάνου, μπλοκάρει ο Σταυράκης με υπερένταση.

Στο 90+΄ φάουλ του Κάκαβου, ο Γαϊδαρτζής κάνει τη κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα, 1-0 για την Κρανούλα.

Διαιτήτευσε ο κ. Κολυτάς με βοηθούς τους κ.κ. Σαρλή και Γαρδικιώτη. Στο 86΄ απέβαλλε τον Καραγιαννίδη με 2η κίτρινη κάρτα.

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: Βασιλειάδης, Χατζηλιάδης, Τασιούλας, Διαμάντης, Κοτσίνας, Ρόβας, Παππάς (82΄ Νάνος), Γκοτζιάς (67΄ Νικολάου), Γαϊδαρτζής, Γήτας (77΄ Κρολ), Κάκαβος.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Σταυράκης, Αχείμαστος, Παπανίκου, Ιασωνίδης, Καραγιαννίδης, Ρούσης, Πουταχίδης, Συμελίδης (87΄ Θεράπος), Θανέλας (79΄ Κόκκαλης), Νάκος, Κατσίκης (90΄ Φέτσης).