Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός ΠΑΣ Μεγανησίου-Αναγέννηση Τσουκαλάδων 1-1

ΠΑΣ Μεγανησίου-Αναγέννηση Τσουκαλάδων 1-1

Γήπεδο : Δημοτικό Μεγανησίου.

Ώρα 13:30

ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ 1

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ 1

Σ´ ένα δυνατό μάτς που διεξήχθη παρουσία 200 ατόμων, όλων των ηλικιών στο δημοτικό γήπεδο Κατωμερίου, ΠΑΣ Μεγανησίου καί Αναγέννηση Τσουκαλάδων ήρθαν ισοπαλία με σκόρ 1-1.
Το 1-0 για το Μεγανήσι ήρθε μόλις στο 2′ λεπτό, έπειτα από κόρνερ, ο Αργύρης Β. με κεφαλιά πέτυχε το 1-0.
Στο 50′ λεπτό η Αναγέννηση κατάφερε να ισοφαρίσει όταν αμυντικός της γηπεδούχου ομάδας έκανε χέρι εντός περιοχής. Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Σολδάτο Π. φέρνοντας το μάτς στα ίσια.
Με δυνατές μονομαχίες κύλησε το υπόλοιπο διάστημα του αγώνα μπροστά από τις δύο εστίες.
Το 90′ λεπτό και το τελικό σφύριγμα του κυρίου Ρούσου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 1-1.

Άριστη η διαιτησία των κυρίων, Ρούσου Ν. Σίσκα Σ. και της κας Κούτρα Α.

ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ: Σολδάτος Ι, Πολίτης Π, Φερεντίνος Χ, Πολίτης Ι , Αθανίτης Ε, Μπαρκουζος Σ, Κονιδάρης Β, Σολδάτος Γ, Ραμάι Μ, Πολίτης Σ, Αργύρης Β(78′ Στραγαλινός Σ).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ: (Αντωνίου Σ.) Σταματέλος Μ, Βεργίνης Γ, Ροντογιάννης Π, Σολδάτος Π, Κολοκανάκης Δ, Ροντογιάννης Α, (85′ Παναγιωτόπουλος Κ) Λιβιτσάνος Θ, Κάτσενος Χ, Μιχαλάτος Δ, Κεντράι Δ, Καταγής Σ.

Υ/Γ. Οι ποδοσφαιριστές της Αναγέννησης και το Δ.Σ , ευχαριστούν τον ΠΑΣ Μεγανησίου για την άψογη φιλοξενία.