Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Έχασε στην παράταση η Νίκη Λευκάδας

Έχασε στην παράταση η Νίκη Λευκάδας

0
1 HAL0965 resize

Αντιστάθηκε αλλά δεν τα κατάφερε η Νίκη.

Την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου η Νίκη Λευκάδας πέτυχε την πρώτη της ήττα από την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου σε ένα αγώνα για γερά νεύρα. Η ομάδα της Λευκάδας προηγούταν με 45-43 στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα, αλλά η Αναγέννηση πέτυχε δίποντο καλάθι με σουτ και ο αγώνας πήγε στην παράταση. Στην παράταση η Νίκη δεν τα κατάφερε και έχασε με σκορ 47-53, αφήνοντας την Αναγέννηση μόνη της στην πρώτη θέση.

Η ομάδα της Λευκάδας αντιστάθηκε με την δυνατή της άμυνα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού κλείνοντας τους διαδρόμους στις παίχτριες της Αναγέννησης και κράτησε το σκορ χαμηλά για την αντίπαλη ομάδα.
Την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου η ομάδα ταξιδεύει για τα Ιωάννινα για τον τελευταίο αγώνα του Α’ γύρου με την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα.