Σκότωσε… τους Σακαφλιάδες ο Οδυσσέας

0
football3

Ρεπορτάζ του trikalanews.gr

Με μια ομάδα που θέλει ακόμη πολλή δουλειά για να έχει τον τίτλο του «φαβορί» στην κατηγορία, τα Τρίκαλα, ηττήθηκαν με 1-0 στην Λευκάδα από τον Οδυσσέα.

Παρά την παρουσία των «Σακαφλιάδων» που βοηθούσαν από την εξέδρα, οι παίχτες της Τρικαλινής ομάδας, δεν έβρισκαν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο.

Οι δύο ομάδες με λιγοστές προσπάθειες πήγαν με το 0-0 στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο και με το …καλησπέρα του δευτέρου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 1-0 με τον Ματούλα που σκόραρε σε κενή εστία, εκμεταλλευόμενος αμυντικό λάθος της Τρικαλινής ομάδας.

Η ομάδα των Τρικάλων, δημιουργεί δύο ευκαιρίες για ισοφάριση και χάνει τετ-α-τετ στο 87 με τον Τεντολούρη που «σημαδεύει» τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ενώ οι γηπεδούχοι, βρίσκουν ανοιχτούς χώρους για αντεπιθέσεις και χάνουν δύο κλασικές ευκαιρίες για το 2-0