Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Σπουδαία νίκη για τον Τηλυκράτη

Σπουδαία νίκη για τον Τηλυκράτη

0

Τηλυκράτης Λευκάδας-Αετός Σκύδρας 2-0

Σπουδαία νίκη πέτυχε σήμερα ο Τηλυκράτης Λευκάδας με σκορ 2-0 απέναντι στον Αετό Σκύδρας ο οποίος από το 22΄ λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά έμεινε ταυτόχρονα και με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σαπανίδη.

Στο 22΄ λεπτό ο Κατσίκης ανατράπηκε από τον Σαπανίδη, ο κ. Μπούμπας έδειξε το σημείο του πέναλτι, και ο Ιασωνίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 1-0.

Στο 32΄ λεπτό ο Κατσίκης με σουτ πέτυχε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σκύδρα κέρδισε πέναλτι, ο Μαντζιούνης εκτέλεσε αλλά ο Σταυράκης απέκρουσε, διατηρώντας αλώβητη την εστία του.

Διαιτητής ο κ. Μπούμπας (Ηπείρου)

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Σταυράκης, Παπανίκου, Καταγής, Ρούσσης, Ιασωνίδης, Πουταχίδης, Καραγιαννίδης, Θανέλας (60′ Θεράπος), Κατσίκης, Νάκος (81′ Χριστοδούλου), Συμελίδης (82′ Φέτσης).

ΑΕΤΟΣΚΥΔΡΑΣ: Ραβούσης, Σαπανίδης, Κυριακίδης, Πασχώνης, Κερμενίδης, Λεκάκης, Χαλιλάι, Ματζιούνης (69′ Κεφαλίδης), Μπρέγκου, Παπαστεργίου (74′ Χαρμάνας), Οφίδης (46′ Ιωαννίδης).

Αποτελέσματα (FootballLeague 2 – 13η Αγωνιστική)

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ- ΑΕΤΟΣ ΣΚΥΔΡΑΣ 2-0

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ – ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 0-0

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ- ΤΥΡΝΑΒΟΣ 0-0

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ- ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 0-0

ΟΔΥΣΣΕΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 0-0

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ-Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ (19/3/2012)