Ο Τήλυ αποχαιρέτησε τον θεσμό του κυπέλλου

0

Αποκλείστηκε  στα πέναλτυ.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΝΕΟΙ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ 2 – 2

Ο Τήλυ αποχαιρέτησε τον θεσμό του κυπέλλου ερασιτεχνών μετά την ήττα στα πέναλτυ με σκορ 8-7. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησε να ανοίξει νωρίς το σκορ με τον Κατσίκη στο 13΄ . Όμως ενώ στο πρώτο ημίχρονο δημιουργούσε συνεχώς ευκαιρίες, αλλά δεν έβαζε δεύτερο γκολ, στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η ανατροπή και το σκορ έγινε 1-2 με γκολ που δεχτήκαμε στο 72΄ με πέναλτι και στο 76΄ με κεφαλιά.

Η ομάδα αντέδρασε και πέτυχε γκολ με τον Χριστοδούλου λίγο πριν τη λήξη και έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί δεν άλλαξε κάτι και οδηγηθήκαμε στην διαδικασία των πέναλντυ, όπου δυο φορές δεν καταφέραμε να ευστοχήσουμε, ενώ ο Μαλαμής είχε αποκρούσει το πρώτο πέναλντυ. Οι παίκτες που δεν τα κατάφεραν ήταν οι Θεράπος και Χριστοδούλου.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Μαλαμής, Μπερερής(59΄Τσιούνης), Κατσιμπίρης(74΄Θεράπος), Πουταχίδης, Χριστοδούλου, Μαργιολής, Σιαπέρας, Νάκος, Καρακατσάνης(55΄Παπανίκου), Καλογερής, Κατσίκης.

ΝΕΟΙ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ: Τηλεμάχου, Μπούρος, Σαμαράς, Παπαθανάσης, Καντάνης, Αλτζερίνης(60΄Μαυρόπουλος), Καταπόδης, Ζαρκάδας(46΄Κούσης), Τραγούλιας(69΄Τζίντζης), Λιάρος, Σμίλτος.

Ρεπορτάζ : Κολυβάς – Μανωλίτσης