Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Ήττα-Αποκλεισμός στα πέναλτι για τον Τηλυκράτη

Ήττα-Αποκλεισμός στα πέναλτι για τον Τηλυκράτη

0
football

football

Η ομάδα μας δεν κατάφερε να περάσει στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας, καθώς ηττήθηκε από τον Οικονόμο Τσαριτσάνη στην διαδικασία των πέναλτι με σκορ 7-6. Οι ομάδες μπήκαν δυνατά στο πρώτο μέρος και δημιουργηθήκαν φάσεις και από τους δυο, με καλύτερη φάση για τον Τήλυ μια κεφαλιά του Γκόγκα στο 36΄ όπου έδιωξε στη γραμμή ο Πούτας, ενώ για τους οικοδεσπότες στο 40΄ όπου η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι ύστερα από σουτ του Μπλέντι. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε από ένα γκολ για κάθε ομάδα στο 82΄ ο Φλώρος με κεφαλιά και τη βοήθεια του δοκαριού κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους, στο 86 ΄ όμως ήρθε η απάντηση από την ομάδα μας με τον Αλμπάνη που διαμόρφωσε το σκορ σε 1-1, σκορ το οποίο παρέμεινε και με τη λήξη του 90λεπτου. Στην παράταση η μοίρα έπαιξε άσχημο παιχνίδι στον Τήλυ μας, στο 119΄με πέναλτι του Γκόγκα έγινε το 1-2, όμως 2 λεπτά αργότερα, στις καθυστερήσεις της παράτασης οι γηπεδούχοι και αυτοί με πέναλτι έκαναν το 2-2. Έτσι οδηγηθήκαμε στην διαδικασία των πέναλτι όπου ηττηθήκαμε με 5-4.

Διαδικασία των πέναλτι:

1ο πέναλτι για τον Τηλυκράτη. Ο Ντουτσαρίδης απέναντι από τον Μπαχτσιβάνο και έστειλε τη μπάλα άουτ

1ο πέναλτι για τον Οικονόμου. Ο Μπανούσης απέναντι από τον Παπαδόπουλο και ήταν εύστοχος κάνοντας το 3-2

2ο πέναλτι: Ο Ρούσσης εκτελεί και κάνει το 3-3

2ο πέναλτι για τους “πράσινους”: Ο Οικονόμου ευστοχεί και κάνει το 4-3

3ο πέναλτι για τον Τηλυκράτη: Ο Ιασωνίδης απέναντι από τον Μπαχτσιβάνο, εύστοχος έκανε το 4-4

3ο πέναλτι για τον Οικονόμου: Ο Κέρι ευστόχησε και έκανε το 5-4

4ο πέναλτι: Ο Πουταχίδης ήταν εύστοχος και έκανε το 5-5

4ο πέναλτι: Ο Φλώρος έκανε το 6-5

5ο πέναλτι: Ο Γκόγκας απέναντι στον Μπαχτσιβάνο, τον νίκησε και έκανε το 6-6

5ο πέναλτι: Ο Νικούλης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Παπαδόπουλο και έμεινε το 6-6

6ο πέναλτι: Ο Μυροφορίδης έστειλε τη μπάλα άουτ

6ο πέναλτι: Ο Πούτας απέναντι από τοπν Παπαδόπουλο,τον νίκησε και έκανε το τελικό 7-6 χαρίζοντας την σπουδαία πρόκριση στον Οικονόμο

Οικονόμος (Γιώργος Καλτέκης): Γκικούδης, Κορομπίλιας, Οικονόμου, Πούτας, Τσιανάκας, Φλώρος, Καραγιάννης (51′ Κουλτσάκης), Καράμπελας (67′ Μπαχτσιβάνος), Μπλέντι (106′ Κέρι), Μπανούσης, Νικούλης.

Τηλυκράτης (Λεωνίδας Μπίλης): Παπαδόπουλος, Λαζαρίδης, Προβατίδης (83′ Μυροφορίδης), Ιασωνίδης, Ρούσσης, Παπανίκου (60′ Αχείμαστος), Ντουτσαρίδης, Πουταχίδης, Καρακάσογλου (71′ Αλμπάνης), Γκόγκας, Κατσίκης