Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Β’ Ερασιτεχν. Κατηγορία: Αναγέννηση Τσουκαλάδων -Νέοι Πανλευκάδιου : 6-0 (φωτο +αποτελέσματα +βαθμολογία)

0

Αήττητη τελείωσε τον 1ο γύρο πρωτοπόρος η Αναγέννηση

Εύκολη αλλά σημαντική νίκη για την μετέπειτα πορεία της  πέτυχε  η πρωτοπόρος Αναγέννηση Τσουκαλάδων, στο γήπεδο Σφακιωτών  απέναντι στους Νέους  Πανλευκάδιου , την Κυριακή (19/12) , στα πλαίσια της 9ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος  της Β’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας , στον 1ο Όμιλο, τελειώνοντας  αήττητη τον 1ο γύρο.

Στα πρώτα λεπτά του 1ου ημιχρόνου  άνοιξε  το σκορ για την Αναγέννηση , ο Θέμης Σπανός   αφού βρήκε  την μπάλα  μετά  από εκτέλεση  φάουλ και την έστειλε στα δίχτυα  των φιλοξενούμενων, που ήταν και το τελικό σκορ του ημιχρόνου.

Στο  2ο ημίχρονο  ο « συνήθης ύποπτος»-  Βασίλης  Αρίδας  στο  60ο λεπτό περίπου μετά από ασσίστ  του Ξενοφώντα Βεργίνη έκανε το 2-0 και  στο 72’ λεπτό  και 79’ λεπτό  περίπου μετά από ασσίστ του Χαράλαμπου Κοντογιάννη  έκανε το 4-0 για τους γηπεδούχους.

Το παιχνίδι δεν τελείωσε  εκεί αφού ο Γιώργος  Φυτόπουλος,  που μπήκε αλλαγή στο τελευταίο δεκάλεπτο , στη θέση του Βασίλη  Τσούτση δεν άργησε και αυτός  να στείλει  την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας   και μάλιστα δύο φορές διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 6-0.

Διαιτητής: Γ.Λάζαρης

Βοηθοί: Η.Γκαρτζονίκας  –Κ. Παναγιωτόπουλος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ (Νίκος Φούντογλου): Δημήτρης Βουκελάτος, Γιάννης Βεργίνης , Ξενοφών Βεργίνης, Χρήστος Σάντας(80’ Θωμάς Ντάτσης), Γιώργος Χριστοδούλου, Θέμης Σπανός, Βασίλης Αρίδας(80’ Νίκος Κοντογιάννης), Βασίλης Τούτσης(77’ Γιώργος Φυτόπουλος), Αντώνης Λάζαρης(46’ Πάνος Κοντογιάννης), Δημήτρης Φούντογλου(80’ Νίκος Ηλιάδης), Χαράλαμπος Κοντογιάννης.

Αναπλ/κοι: Πάνος Σολδάτος, Πάνος Σάντας, Μάριος Τόσκα

ΝΕΟΙ ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΥ(Δ. Κοντογιώργης- ): Αναστάσιος Ζαβιτσάνος,Θ. Μπαριάμης(80’ Π. Χαλκιόπουλος),Π. Φίλιππας, Δ.Βενέτης(80’ Ευ. Σπανός.), Φ.Κατωπόδης, Αγ.Τζολος, Γιάννης Σπανός(67’ Γιώργος Χόρτης),Γρηγόρης Τσούτσης(67’ Αθανάσιος Μπουλμπασάκος), Λαυράνος(80’ Ι. Πατσουλίνης), Αλέξανδρος Παπαδόπουλος, Αλέξανδρος Καρύδης.