Αρχική Ειδήσεις Αθλητισμός Λύγισε στο τέλος η Δόξα Λευκάδας

Λύγισε στο τέλος η Δόξα Λευκάδας

0

doxa522

Αν και τα έδωσε όλα απέναντι στην πρωτοπόρο Καβάλα και πραγματοποίησε, με βάση και τις απουσίες, εξαιρετική εμφάνιση. Τελικά, δεν κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα που θα τις έδινε το δικαίωμα να ελπίζει στην τρίτη θέση και ηττήθηκε με 84-70.

Ο Βαγγέλης Ζιάγκος που δεν είχε τους τρεις τιμωρημένους μαζί του(Σκλάβο, Καραδολάμη, Αποστολίδη), είδε και τον Κυρίτση να τραυματίζεται στο 3 λεπτό της αναμέτρησης και με τον Μάρτζο που αγωνίστηκε τραυματίας σε όλο το παιχνίδι, οι υπόλοιποι όπως καταλαβαίνετε υπερέβαλαν εαυτό.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι αναγκάστηκαν να ευστοχήσουν σε 13 σουτ τριών πόντων, για να κάμψoυν την αντίσταση της Δόξας, που ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ, μέχρι τα τελευταία λεπτά, σε ένα γήπεδο γεμάτο, καθώς είχαν ετοιμάσει γιορτή για την άνοδο στην Α1.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 37-32, 59-54, 84-70
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Συμεωνίδης-Θεοδώρου
ΚΑΒΑΛΑ (Τζήμας): Κρστέφσκι, Καράμπουλας 15 (2), Τότσιος 14 (2), Καλαμπάκας 4, Κατσαρές 1, Καραποστόλου 24 (6/14τρ.), Αγγελακόπουλος 11 (1), Παπαρέγκας, Γκέλιος 1, Χαρισμίδης 5, Βελισσαρίου, Καλαϊτζίδης 9 (1).
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 15 (1), Μάρτζος 5, Αργυρός, Κυρίτσης 4, Μουρατίδης 10 (1), Συμεωνίδης 10, Αναγνωστόπουλος 14, Γαρμπής 2, Βαγενάς 10 (2), Γεωργάκης, Μπέσκας.

Πηγή: lefkadasportnews.gr