Αρχική Uncategorized Αναγέννηση Τσουκαλάδων – Α.Ο Αγίου Πέτρου : 3-1

Αναγέννηση Τσουκαλάδων – Α.Ο Αγίου Πέτρου : 3-1

0

Β’ Ερασιτεχνική- Α’ Όμιλος

Με νίκη της Αναγέννησης Τσουκαλάδων  τελείωσε το παιχνίδι  με τον Α.Ο Αγίου Πέτρου , την Κυριακή (6/2) , που διεξήχθη στο  γήπεδο  Σφακιωτών, στα πλαίσια της  12ης Αγωνιστικής  για το Πρωτάθλημα  της Β’ Ερασιτεχνικής στον Α’ όμιλο. Πριν   την έναρξη του αγώνα  κρατήθηκε  ενός λεπτού σιγή εις μνήμην του αδικοχαμένου  Άλκη Καμπανού.

Το  σκορ άνοιξε με σουτ  ο Πάνος Κοντογιάννης μετά από εκτέλεση φάουλ   για τους Τσουκαλάδες περίπου στο 15ο λεπτό κάνοντας το 1-0   και ακολούθησε το  γκολ του  Γιάννη Γαζή  μετά από ασσίστ  του Ξ. Βεργίνη ,  που έκανε  το 2-0 λίγο πριν το τέλος  του ημιχρόνου.  Στην επανάληψη οι  φιλοξενούμενοι  μείωσαν στο 2-1 μετά από κεφαλιά   του  Χ.Δρακονταειδή ύστερα  από εκτέλεση φάουλ και περίπου  στο  88ο λεπτό με ατομική του προσπάθεια  ο Λευτέρης Λάζαρης  ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1.

Διαιτητής:  Η.Γκαρτζονίκας
Βοηθοί: Κ. Παναγιωτόπουλος – Στ. Βασιλάκης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ(Νίκο; Φούντογλου): Α. Μαχμουντάϊ, Β. Τσούτσης, Μ.Τόσκα (76′ Ζ. Μπουρδάρας), Ι.Γαζής, Χ. Σάντας, Π.Κοντογιάννης, Ξ. Βεργίνης (87′ Γ.Φυτόπουλος), Ελ. Λάζαρης, Ν.Κοντογιάννης(46′ Γ.Χριστοδούλου), Γ. Κτενάς(63′ Ν.Παξινός), Χαρ. Κοντογιάννης(63′ Ε.Καραμπέτσος).
ΑΝΠΛ/ΚΟΙ: Ν. Ηλιάδης, Θ.Ντάτσης, Π. Σάντας, Π.Σολδάτος
Α.Ο ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥ : Σ.Βενέτης, Α.Ζώτος,P-G Aslam-Baltag,Χ.Δρακονταειδής, Α.Δρακονταειδής, Ν. Κολλόκας(73′ Σ.Κατηφόρης), Γ.Κατηφόρης, Χ.Κατωπόδης(66′ Γ. Γιαπλές),Δ. Σκληρός, Γ.Σκλαβενίτης, (78′ Γ.Κατηφόρης), Ν. Κογκώτσης
ΑΝΠΛ/ΚΟΙ: Α.Κατηφόρης, Β. Κολυβάς, Θ.Πατρίκιος,Ο.Τσουμανι,Ι.Πατρίκιος, Ν.Μπελουλάϊ